AFRICKÝ VYNÁLEZ  -  VUVUZELA

Tolik oprvohovaná afrika  vynalezla něco, co  brzy nahradí již vytěžené zlaté a diamantové doly a postaví tento kontinent na nohy. Vuvuzelu.

Ten uřvaný nesmysl ničící fotbal a ušní bubínky jde v Čechách na dračku. Obchodníci s vuvuzelami jsou zavaleni objednávkami a zavětřili výborný obchod. Očekávají, že se prodej vuvuzel stane vysoce ziskový a nechtějí, aby to dopadlo jako kdysi s Céčkama. Vuvuzela by našla široké uplatnění  ve veřejném i soukromém životě jako prospěšný nástroj k mezilidské komunikaci. Felix Slováček a vuvuzela

Na vuvuzelu začíná hrát i náš saxofonista Felix Slováček:„Hra na tomto nástroji je velmi jednoduchá a mohla by se i vyučovat na LŠU. “ Chopil se tenorvuvuzely a začal s citem hrát naši lidovku " Škoda lásky". Zároveň  se na basvuvuzelu i doprovázel. Je to mistr nad mistry a když jsem ho slyšel, mrazilo mne v zádech.

V Parlamentu ČR  by se vuvuzela dala využít každý den. Vuvuzelou by se mohla začínat i končit parlamentní schůze. Při projednávání nových zákonů by ti co s nimi nesouhlasí, to dávali patřičně najevo. Stejně by dopadly parlamentní obstrukce, protože mluvit déle než pět minut za doprovodu vuvuzel prostě nejde. Těmito nástoji by se odstranilo i spaní a telefonování ve sněmovně. Poslanci za ryku vuvuzel, by schvalovali i neschvalovali zákony, protože by stejně nevěděli, který je zrovna nařadě. Ono je to  stejně jedno. Zákony dodává Brusel a tady jen zvedají ruce. Tím by se taky sjednotila naše politická scéna.

Vuvuzela - praktická věc do osobního života. Čekáte-li v nějaké nekonečné frontě, vuvuzela vám uvolní místo. Stejně i pokud na vás ječí manželka nebo tchýně, že jste nevynesli koš - vuvuzela ji přeječí.

A ve vašem zaměstnání!  Vynikající věc a velmi potřebná. Šéf na vás řve, že jste nedodal kvartální výpis - vytáhněte vuvuzelu - odejde. Řvou na vás zákazníci - vytáhněte vuvuzelu - odejdou.

Vuvuzela je vhodná úplně ke všem přležitostem. I taková Dáša Havlová by vypadala důstojněji, kdyby při volbě prezidenta použila vuvuzelu a ne prsty.

Ostatně pokud půjdete na fotbal, vezměte ji sebou.

foto:youtube/ červen 2010/Vlastinsvětový tisk
náš věk