ČESKÁ KORUNA VZALA ROHA 

Stav České měny u mezinárodních pozorovatelů a finančních analitiků stále budí větší obavy. Její kurz to vzal prudkým hákem nahoru. Stalo se to po zveřejnění volebního programu jisté strany a jejího boje s krizí.

Světoví finanční analytici hodnotí naše hospodářství celkem kladně. Podle novin The Ekonomist, na titulní straně  analitik Dan Lawrence rozebírá dost podrobně stav a budoucí vyhlídky kurzu České koruny napsal, cituji :„ Reforma veřejných financí v České republice  je učebnicový příklad , jak se má v krizi postupovat...“  Pozadu nezůstávají ani jiní ekonomičtí experti. Financial Times:„ Česká republika se stala zemí, ke které vzhlíží Euro... “

Premiérovi Fišerovi nyní stornovali zaplacenou cestu do Evropské banky pro obnovu a rozvoj v Londýně 
s tím, že takových tam ve vestibulu stojí už tucet. Podle komorníka tamnějšího prezidenta banky Loua Macca, jsou u nás kvalitní, ale zatím málo známí experti na krizi.  Zatím nejmenovaní naši ekonomové dovedou zvyšovat výdaje státu a zároveň odstranit zadlužení .„Takové  Evropská unie potřebuje,“ říká Lou Macco a pokračuje „  ví co chtějí a ví jak na krizi, než ten "šetřil" Fišer.“

Po těchto vyjádření se světové burzy začaly zajímat o Českou korunu, burzy začaly skupovat volné peníze. V České národní bance se po otevření trezorů zjistilo, že je statní kasa totálně prázdná. Toho využil jistý politik a začal tlačit na bankovní radu, aby rozjela rotačky na peníze " když je o ně takový zájem ". 

I německá kancléřka Merkelová začala vyjednávat s Českou národní bankou o svázání nové německé měny  s Českou korunou. „ Potřebujeme stabilní měnu, euro nech si nechají ti různí  šíbři po Evropě,“ říká Merkelová. Nová měna má zatím pracovní název - Česká marka - .

Jen prezident Klaus nevrle poznamenal:„ Je to neštěstí  vědět, že si ani na zakladatele tohoto úspěchu  nevzpomněli “ 

foto:Vlastin/ květen 2010 /Vlastinsvětový tisk
náš věk