TRESTNÍ PRÁVO JE PASKVIL

V Českém trestním právu jsme stále evropský unikát. Přežívá zde sovětská koncepce, kde se musí viník zpovídat před soudcem, což jinde ve světě je to poškozený. Naše justice tedy vzala Trestní řád a celý jej předělala.

V novém Trestním řádu konečně přichází na řadu aspekt džihádu. Vzbuzuje strach, nenávist a diktátorskou propagandu masmédií a jinými nástroji šejtánových přisluhovačů, zlovolných strůjců sionisticko-novokřižáckého spiknutí.

Ministr spravedlnosti Jiří Pospíšil připravil bezprostředně po svém nástupu do funkce novelu zákona o Soudnictví a Trestního řádu. "Novela, kterou jsme minulý týden odeslali do připomínkového řízení, pomůže ochránit společnost před lidmi, kteří jsou stále beztrestní.“ jednání s Rumunskem

Ministr Jiří Pospíšil se vrátil z Rumunska, kde jednal s ministrem spravedlnosti Rumunska Cătălinem Marianem Predoiu a s dalšími představiteli tamní justice. Pospíšil se zajímal o převzetí tamního trestního řádu do našeho práva.

Zvláště se zajímal o zákon ve kterém byl Nikolae Čaučesku se svou ženou Elenou v r. 1989 během jedné hodiny souzen, odsouzen a popraven. „ Tento zákon bych rád použil i na naši hlavu státu,“ říká Pospíšil.

Naše redakce si vzala a pročetla nový Trestní zákon a vypíchla některé sporné paragrafy.Proto jsme se spojili s Jiřím Pospíšilem a požádali o vysvětlení.

Red.: „ Pane ministře § 241 - Kdo něco ukradne tomu ruka upadne- Zde je sazba dvakrát a dost. Jak to myslíte?“

Pospíšil:  „ V naší koaliční dohodě je sice třikrát a dost, ale tady dvakrát stačí.“

Red.: „ Další je sporný paragraf - Ženu, ani květinou neuhodíš, se sazbou do 6 měsíců?“

Pospíšil: „Tento zákon je v pořádku. Ženy by se květinou mlátit neměli.“

Red.: „ Pane ministře a sporný je i §347 - Kdo druhému jámu kopá - se sazbou, až jeden rok? To bychom byli bez hrobníků?“

Pospíšil:„ Ano toto byl přílepek poslance Jandáka. Původně chtěli soc-dem. ochránit horníky proti vykořisoťvatelským uhlobaronům. Bohužel z něj vypadla poslední věta. Správně to mělo znít - Kdo druhému jámu kopá, dostane přidáno.“

foto:internet/ červenec 2010/VlastinNA TITULNÍ STRANU
náš věk